Klimatyzacja Wałcz


Od kilku lat klimatyzacja staje się coraz częstszym standardem domów i mieszkań. W pewien sposób wymusza to nasz klimat. Gorące lato i długie okresy ciepła są niekorzystne zarówno dla ludzi, pupili jak i wielu urządzeń. Przegrzanie jest szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i malutkich dzieci, kiedy to organizm nie potrafi się dostosować do szybko zmieniających się warunków. W okresie letnim także cierpią chorzy na serce, problemy skórne i alergicy. Małe klimatyzatory przenośne od dawna królują nad klasycznymi wiatrakami, ale i coraz więcej pojawia się systemów klimatyzacyjnych. Nic dziwnego, popularność, dobre działanie i coraz niższe koszty są ogromnymi atutami. To także doskonały sposób na zapewnienie optymalnych warunków wilgotnościowych, gdyż zarówno nadmiar wilgoci jest równie zły jak zbyt suche powietrze. Klimatyzatory nowej generacji posiadają także funkcje grzania, co jest dodatkowym atutem.

klimatyzacja Wałcz
klimatyzacja Wałcz

Co warto wiedzieć o klimatyzacji?

Wiele złych rzeczy mówionych o klimatyzacji wynika z błędów przy jej instalacji i niewłaściwym użytkowaniu, chociażby mylenie jej funkcji z wentylacją. Owszem, technologia robi postępy z sezonu na sezon, ale natury nie oszukamy. Po pierwsze trzeba pamiętać że wentylacja to zupełnie inny proces wymiany powietrza. Bez względu czy mamy system klimatyzacyjny, nie wolno z niej rezygnować. Odprowadzanie „zużytego” powietrza jest szalenie istotne dla zdrowia a nawet bezpieczeństwa.
Kolejnym mitem jest negatywny wpływ na odporność organizmu i przyczynianie się do przeziębień. Tutaj zdecydowanie zawodzi czynnik ludzki i błędna obsługa urządzeń. Szkodliwe są skoki temperaturowe jakie sami sobie fundujemy przebywaniem w zbyt zimnym pomieszczeniu. Niewłaściwie skierowany nawiew, za szybkie ochładzanie obiektu, lub przejście do innego, nagrzanego pomieszczenia mogą się przyczynić do chorób. Dlatego tak ważne jest właściwe użytkowanie.

Standardy.

Klimatyzacja w domu to już nie fanaberia ani przejaw luksusu, a raczej troska o zdrowie. Obecnie istnieje szeroki wachlarz urządzeń chłodzących powietrze, a także kompleksowych rozwiązań. Wiele firm oferuje już indywidualnie opracowane systemy, dzięki którym klimatyzatory są wydajne. Co za tym idzie uzyskuje się optymalne osiągi, minimalnym kosztem. Montaż klimatyzacji warto rozpatrzyć już na etapie projektu domu. Odpowiednio zorganizowana inwestycja zaoszczędzi nam kosztów sprzętu i robocizny. Błędne jest przekonanie że systemy klimatyzacyjne można zastąpić urządzaniami przenośnymi. Gdy sami dojdziemy do takich wniosków, remont i instalacja może niemiło zaskoczyć. Nikt bowiem nie lubi niszczyć nowych ścian, a stały montaż niestety będzie się z tym wiązał.
Wiele osób obawia się wyglądu samych klimatyzatorów. Do niedawna było to zrozumiałe. Spowodowane to było faktem że klimatyzacja nie często gościła w domach, a w biurach o obiektach przemysłowych nie zwracano na to uwagę. Na szczęście producenci urządzeń otwierają się na klientów indywidualnych. Wielu z nich oferuje sprzęt zaawansowany technologicznie i estetycznie. Powoli wybierać można zarówno w kształtach jak i kolorach. Wciąż wybitnie zaprojektowane są w górnej półce cenowej, ale z pewnością standardem są coraz mniejsze gabaryty i szerszy zakres ustawień. Często możliwa jest konfiguracja z telefonem, przez co nie tylko łatwiej się steruje, ale odpada również konieczność pilota.

Istotne informacje.

O ile przy zleceniu instalacji odpowiedniej firmie nie musimy martwić się o właściwy montaż, o tyle są rzeczy o których warto samemu zadbać. Żywotność urządzeń może wynieść nawet do 30 lat przy odpowiednim użytkowaniu i serwisowaniu. Wiele firm oferuje stałą opiekę nad systemem, aczkolwiek to użytkownicy decydują kiedy zaczynają „sezon chłodzący” . Standardowy przegląd jest wymagany dwa razy w roku. W przypadku gdy poczujemy dziwne zapachy, lub spadającą wydajność, sami musimy powiadomić serwis. Wyciek freonu, czy cieknąca woda z klimatyzatora to nieprzyjemne niespodzianki które mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Przemysław Śniecikowski

nip 7651612391


Adres:

Golce 60

78-600 Wałcz